31 Mart 2016 Perşembe

Kedilerim


Hayvanları çok seviyorum ama kedileri bir başka.Kedi deyince benim en sevdiğim,ilk gözağrım, bitanecik kızım tabii ki mini mini mini mini Minnoş:) Artık minikliği kalmadı ; kendisi 9 yaşında bir kedi ama ben onu hala öyle söyleyerek seviyorum:)


 Zilli Ziltoş her söylediğin cümleye cevap veren geveze Zilliş. Zillim karakızım kakaolu pudingim. Zilliye balkonda bakıyoruz.Soğuk havalarda eve alıyoruz.Balkonumuzda yatağı da var.Çok canayakın bir kedi kendisinin hastasıyım.


Tarçın


Kimyon ve Pıtırcık


                                                                     Boncuk


Şaşkın(Şaşı kızım benim)


Kedi evimizi yaparken.Marangoz kedi evi yapacağımızı söyleyince ücretsiz kesti parçaları.Eşimle bir komşumuz birlikte çaktılar birleştirdiler.


 Kedi evimizin yalıtımı yapıldıktan sonraki en son hali. Burda bahçedeki kedilerimin hepsinin fotoğrafı yok tabii.Eski paylaşımlarım da vardı diğerlerinin fotoğrafları.Benim baktığım 12 kedi var.Bahçenin öbür tarafında 7-8 kedi daha var.Onlara da başka komşumuz bakıyor.Hepsini kısırlaştırdım.Bir tane huysuz kız hariç.4-5 kez denememe rağmen yakalayamıyorum.Onu ben beslediğim halde kaçıyor benden.Ürkek ve hırçın.Bugün yine denedim sonuç hüsran.Önerilere açığım bu konuda.2 yorum:

  1. Ne güzel bir kalp. ..izmirdeyken bizim de bahçede baktığımız kediler vardı. Ankara ya taşındığımızdan beri sokaklarda hiç kedi görmüyorum neden acaba ? Evdeki tüy yumaklarıyla idare ediyoruz :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler güzel yorumunuz için.Ben de Ankara'dan İzmir'e taşındım. Ankaradayken Eryaman'da oturduğum dönemde kedilerimiz vardı bahçede.Ama çoğu semtte yok gerçekten.İzmir'de hayvanları besleme,su verme bilinci oldukça gelişmiş.Yollarda,çöplerin yanında hep kuru mamalar,su kapları görüyorum.

      Sil

yorumlarınız için çok teşekkür ederim:)