20 Ocak 2016 Çarşamba

Zillim kara kızım kakaolu kekim çikolatalı pudingim


Başlık çok uzun oldu ama ben Zilliyi böyle seviyorum:)
Bu uzun cümleyi söyledikten sonra onu mıncıklıyorum hiç sesini çıkarmıyor hatta bayılıyor.Minnoş kendini sevdiren bir kedi olmadığı için Ziltoşla o açığı kapatıyoruz.
Ben gece su içmeye falan kalkmam hiç.Bir gece kalkacağım tuttu.Camdan bir çift göz bana bakıyor.Siyah olunca bir tek gözler gözüküyor.Aklım çıktı tabii korkudan.Sonra miyavlamayı duyunca hem şaşırdım hem güldüm.İkinci katta oturuyoruz sen oraya nasıl çıktın ah seni zilli derken ve vik vik sürekli  miyavlayarak benimle konuştuğu için adı Zilli oldu.Tabii o gece ben ona mama verince,sevince gelmeler sıklaştı.Hatta yatılı gelmeye başladı.Hal böyle olunca balkona bir de sepet,yastık,mama kabı koyduk.O da bizim kızımız oldu.Hamile olduğunu farkettiğimde geç olmuştu. Kısırlaştıramadım. 3 tane bebişimiz oldu.Bebeklerin nerde olduğunu günlerce aradım bulamadım.Sonra komşumuzun deposundan çıktılar.Tabii ki dayanamadım aldım.Ayakkabı kutusuna sığan üç tane yavru kıyılır mı hele de Zilli'nin yavruları.Çok şükür ki büyütüp yuvalandırabildim üçünü de. Zilli'yi de kısırlaştırdım.Balkonda bizimle birlikte yaşıyor.Benim işten geldiğim saatlerde muhakkak camda beni bekliyor. Sağolsun arada eli boş gelmiyor.Yavru farelerle gelip avazı çıktığı kadar bağırıyor.
Havalar çok soğuk olduğu için birkaç gündür evde misafir Zilli.Minnoş ile hiç anlaşamıyorlar.Minnoş da hasta olduğu için strese girmemesi gerekli.Kriz geçirmesini tetikliyor bu durum.O yüzden eve alamıyorum zaten yoksa ben onu sokağa hiç salmam.
Ben bereyi yazacaktım neler yazdım bak.Öykü ben de kara kedi olacağım dediği için ona bu bereyi ördüm.Gözlerini yeşil istemedi ısrarla.Burnu kalp olsun,kulağı pembe olsun.Sipariş üstüne örüyorum yani.


Bu kedicikler de Paspas hanımın yavruları.Bizim paspasta yattığı için adını Paspas koymuştuk.Anneleri gibi çocukları da bizim paspastan kalkmıyor.Çok şekerler.Soğukta sığınacak yer arıyor garipler.Bahçede evleri var ama bizim paspas daha cazip geliyor sanırım.Ben siteye yaklaşırken hepsinin bana doğru bir koşuşu var.O an sinirliysem,üzgünsem bile gülümsetiyorlar beni.


Çok uzun yazdım ama okuyan olur mu bilmem:) Dün Turuncuoda Sibel hanım çok güzel anlatmıştı.Ondan heveslendim.Foça Kozbeyli Köyünün güzel dibek kahvesiyle veda edeyim.Yolunuz düşerse bu küçük köye köftesini yiyin.Bir de meşhur köy kahvesinde dibek kahvenizi için.

Sevgiler:)

1 yorum:

  1. Zilli gerçekten çok tatlı, ben de bu görsellere bakıp iç geçiriyorum.. ne iyi oluyor bu fotoğraflar :)

    YanıtlaSil

yorumlarınız için çok teşekkür ederim:)